Apple vil rette kamerafejl i ny iPhone
Der er en kamerafejl i iPhone 14 Pro. Apple er på vej med en løsning.

Apple har problemer med kameraet i iPhone 14 Pro og 14 Pro Max.
Kameraet fungerer som sådan fint, men når apps som Snapchat, TikTok, Instagram m.fl. tilgår kameraet, kan det begynde at rasle. Du kan se et eksempel i nedenstående post på Twitter.
ANMELDELSE: Derfor skal du overveje iPhone 14 Pro
Ifølge Macrumors bør man undlade at bruge kameradelen i de apps, som udløser fejlen. De skriver videre at ifølge talsperson fra Apple, så skulle en løsning på problemerne være på vej i næste uge.
OPDATERING: Apple er klar med fejlrettelse til kameraet i iPhone 14 Pro
Mere til historien
Apple arbejder på iOS 16.1. Du kan se nogle af nyhederne her.
RYGTE: Et nyt rygte for MacBook Pro antyder, at modellen kan få touchskærm sammen med OLED.
(mere…)Produktionen er højere og forudbestillingerne flere på iPhone 17-modellerne, lyder det fra analytiker Ming-Chi Kuo.
(mere…)KORT NYT: Apple har fået godkendt deres blodtryksmåling via Apple Watch i flere lande, heriblandt Danmark.
(mere…)Hvis du oplever, at din iPhone bruger mere strøm end normalt efter den nye iOS 26-opdatering, så er der ikke nødvendigvis grund til panik.
(mere…)UDE NU: Apple har frigivet årets største opdatering til iPhone. Du kan downloade den nu.
(mere…)
Subscribe - få opdateringer på tråden
Login
Login for at kommentere
2 Kommentarer
Ældste