OnePlus 8T måske spottet på Geekbench

Det tyder på, at OnePlus arbejder på OnePlus 8T i kulissen. En telefon, som forventes at være OnePlus 8T eller OnePlus 8T Pro, er spottet.

Scoren på en unavngiven OnePlus-telefon på Geekbench. Telefonen ventes at være OnePlus 8T eller OnePlus 8T Pro (Kilde: nashvillechatterclass)
Scoren på en unavngiven OnePlus-telefon på Geekbench. Telefonen ventes at være OnePlus 8T eller OnePlus 8T Pro (Kilde: nashvillechatterclass)

En score på Geekbench er spottet fra en ny OnePlus-telefon og det antydes, at det måske er den kommende OnePlus 8T eller OnePlus 8T Pro.

OnePlus har travlt med lanceringerne i år. OnePlus 8 kom i april og siden er fulgt headsettet OnePlus Buds og den anmelderroste OnePlus Nord. Men det virker til, at OnePlus arbejder i kulissen på den næste ”flagskibslancering”. OnePlus har også tradition for at udsende ”T-modellerne” i efteråret og måske OnePlus 8T eller OnePlus 8T Pro er spottet på Geekbench.

ANMELDELSE: OnePlus Nord | Imponerede til prisen

Selvom der altså nu er spottet en telefon på benchmarkprogrammet Geekbench, som ventes at være fra OnePlus 8T-serien, så vil en lancering formentlig først ske i oktober eller november.

Telefonen, der er spottet på Geekbench, har model nummer KB2001 og har Android 11 installeret. Nogle af specifikationerne er 8 GB RAM og Qualcomm Snapdragon 865 processor. Det er uvist om det er 865 eller 865+ processoren. Det skriver GSMArena.com.

Der florerer desuden rygter om, at OnePlus er på vej med endnu en midrange-telefon. Der enten er en ny variant af OnePlus Nord til det amerikanske marked eller endnu en ny model til den nye budgetvenlige smartphone-serie.

OnePlus: Danskerne er glade for vores telefoner

OnePlus Nord test – Nord har det hele til en lav pris

Mere til historien

Du kan læse mere om tankerne bag OnePlus Nord, som er den nye budgetvenlige smartphone-serie fra OnePlus.

Læs også:
OnePlus arbejder på 65 watt super-opladning

Google 10 Pro Fold får flere forbedringer – tjek dem her

RYGTE: Den kommende Google 10 Pro Fold står til at få flere forbedringer. Her er det nyeste.

(mere…)
Dette vil Apple lancere i år!

OVERBLIK: Vi tager et kig på, hvad vi kan forvente af Apple resten af året.

(mere…)
Produktionen af foldbare iPhone-skærme er snart klar

RYGTE: Produktionen af de iPhone-skærme, som skal bruges til den kommende iPhone Fold, er ved at være klar.

(mere…)
Apple ønsker at købe F1-rettighederne

RYGTE: Apple er i forhandlinger om F1-rettighederne i USA i kølvandet på deres F1-film.

(mere…)
iPhone 17 Air kan blive mere “pro”

RYGTE: Den kommende iPhone 17 Air, som vi stærkt forventer til september, bliver måske mere "pro" end først antaget.

(mere…)
OnePlus Nord 5: Prisvenlig model der vil mere end sit prisskilt

VIDEO: Prisen er fornuftig. Kamera og ydelse er godkendt - og OnePlus Nord 5 kommer også med en ægte AI-nyhed.

(mere…)
Subscribe - få opdateringer på tråden
Notify of
1 Kommentar
Ældste
Nyeste
Inline Feedbacks
Se alle kommentarer
Kom et skridt foran
Vil du være fuldt opdateret på de seneste nyheder, anmeldelser samt trends og tendenser i mobilbranchen? Få de seneste vurderinger først i vores nyhedsbrev.
Gå til tilmeldingssiden
Vi dækker teknologi – fra telefoner og tablets over smarthome og smartwatches til hjemmeelektronik og elbiler. Vi skriver nyheder, baggrundshistorier og guides, men udgiver også podcasts og videoer. Vores ambition er at være din foretrukne kilde til viden om en teknologi, der har afgørende betydning for os alle.
© 2025 MereMobil.dk. Alle rettigheder forbeholdt.
magic-wandarrow-right-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram