Samsung Gear S2 kommer belagt med 18K guld

CES: Samsungs smartwatch Gear S2 kommer i to nye udgaver. Designet er optimeret med belægninger af guld eller platin.

Apple har en række meget eksklusive udgaver af Apple Watch, og naturligvis vil Samsung ikke stå tilbage for sin største konkurrent. Derfor kommer Samsung Gear S2 og Gear S2 Classic nu i nye udgaver belagt med enten 18K guld eller platin.

Samsung Gear S2 Classic i platin og rose gold

Samsung Gear S2 Classic i platin og rose gold

Samsung går således ikke hele vejen med en massiv guldversion (bemærk ordet ’belagt’), og derfor kan prisen holdes nede på et acceptabelt niveau. Den vejledende pris bliver 3.999 kroner.

Samsung Gear S2 Classic vil kunne købes med rosa guldstel og en elfenbenshvid læderrem. Den anden udgave har platinstel og sort læderrem.

Vi har tidligere testet Gear S2, og selvom dette smartwatch et stykke hen ad vejen er udmærket, så når det ikke helt i mål.

Test: Gear S2 – ringen gør forskellen

De nye udgaver har samme specifikationer som de oprindelige. Det er blot designet som er ændret.

Gear S2 i de nye editions kommer på markedet i februar.

Mere til historien

Den originale Samsung Gear S2 udgave kan aktuelt købes til omkring 2.500 kroner her i Danmark.

Samsung inviterer til Galaxy event

(mere…)
Ny ultra billig smartphone – Samsung Galaxy A17 5G

Samsung er klar med en ny prisvenlig model i den populære Galaxy A-serie. Mød her Galaxy A17 5G.

(mere…)
Samsung Neo QLED QN70F – et lyspunkt i hjemmebiografen

TEST: Dette TV er et perfekt kompromis på pris og kvalitet. Her er mine oplevelser med Samsung QN70F.

(mere…)
Huaweis nye smartwatch er skabt til hverdagens atleter

Huawei varsler en ny generation af smartwatches med ultrapræcis GPS og avanceret sundhedsteknologi.

(mere…)
Samsung Galaxy Watch8 og Watch8 Classic giver dig en AI-ven på håndleddet | TEST

TEST: Du kan tale med dit ur – og det svarer tilbage – men batteritiden er et problem. Her er min test af Samsung Galaxy Watch8-serien

(mere…)
Apple Watch med Touch ID kan være på vej

RYGTE: Et Apple Watch med Touch ID er spottet i interne koder hos Apple og kan være på vej næste år.

(mere…)
Subscribe - få opdateringer på tråden
Notify of
0 Kommentarer
Ældste
Nyeste
Inline Feedbacks
Se alle kommentarer
Kom et skridt foran
Vil du være fuldt opdateret på de seneste nyheder, anmeldelser samt trends og tendenser i mobilbranchen? Få de seneste vurderinger først i vores nyhedsbrev.
Gå til tilmeldingssiden
Vi dækker teknologi – fra telefoner og tablets over smarthome og smartwatches til hjemmeelektronik og elbiler. Vi skriver nyheder, baggrundshistorier og guides, men udgiver også podcasts og videoer. Vores ambition er at være din foretrukne kilde til viden om en teknologi, der har afgørende betydning for os alle.
© 2025 MereMobil.dk. Alle rettigheder forbeholdt.
magic-wandarrow-right-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram