Moto X er en iPhone-konkurrent
Moto X fra Motorola skal konkurrere med iPhone
Googles topchef Eric Schmidt har udtalt, at Motorola Moto X skal konkurrere mod iPhone, mens andre Android-telefoner skal konkurrere mod Samsung.
Faktum er dog, at det ikke er sexet at have en Motorola-telefon, så intet tyder på, at Google får ret.
Moto X er en Android-baseret smartphone til en relativ lav pris. Umiddelbart lader det dog ikke til, at produktet når det danske marked.
Frygten for at miste billeder og beskeder holder mange tilbage fra at skifte mobilmærke. Nu går ærkerivalerne Apple og Google sammen om en løsning, der gør dataoverførsel helt smertefri.
(mere…)KORT NYT: En epoke slutter for dine Google-højtalere. Udrulningen af afløseren Gemini er nu startet, men kræver en aktiv handling.
(mere…)Skal Google have lov til at bruge dit indhold gratis til deres kunstige intelligens? Google har angiveligt gjort det umuligt at sige nej tak, uden at man samtidig bliver smidt ud af søgemaskinen.
(mere…)TEST: Mange supertynde telefoner fejler på batteritiden, men Motorola har knækket koden. Læs min test af Motorola Edge 70, der kombinerer luksusdesign med en skarp pris.
(mere…)KORT NYT: Google er blevet offer for egen succes. Det går nu ud over dig som gratisbruger. Flere populære funktioner begrænses eller fjernes midlertidigt.
(mere…)Motorola er klar med eksklusiv Pantone-farve. Det betyder en ny version af Edge 70 i 'Color of the Year 2026', der som noget nyt er udsmykket med Swarovski-krystaller.
(mere…)
Subscribe - få opdateringer på tråden
Login
Login for at kommentere
0 Kommentarer
Ældste


