Apple har solgt 400 millioner iPads
KORT NYT: Apple offentliggjorde ved deres iPad Pro-event, at de nu i alt har rundet 400 millioner, solgte eksemplarer af de forskellige iPad modeller.
Apple har offentliggjort deres to nyeste iPad Pro modeller med 11 tommer og en 12,9 tommer LCD-skærm.
– Apple genopfinder iPad Pro – farvel hjemknap og jackstik
Men foruden to nye iPad modeller, så kunne Apples topchef Tim Cook også fortælle, at der er nu, i alt er solgt over 400 millioner eksemplarer af de forskellige iPad modeller.
Tim Cook benyttede også muligheden for, at vise hvordan salget af iPads er i forhold til ”notebooks” fra de forskellige andre producenter, som HP, Lenovo, Dell, Asus, Acer, Samsung, Huawei og Microsoft.
Mere til historien
iPad Pro fås i en udgave med op til 1 TB hukommelse.
Du kan fra i dag forudbestille den nye iPhone 16e, som er den nye budgetvenlige model fra Apple.
(mere…)Hvis Apples regler ikke overholdes, er det farvel.
(mere…)Endelig! Den billigste iPhone netop nu er iPhone 16e. Se pris og detaljer her.
(mere…)Apple vil formegentlig lancere en ny budgetvenlig iPhone i dag. Modellen har tidligere heddet SE – men det ændres måske.
(mere…)Lige som det kendes fra Google Maps, så skulle Apple angiveligt også overveje at reklamer i Apple Maps.
(mere…)Der er store forventninger til den kommende iPhone SE, som ventes at blive offentliggjort onsdag den 19. februar.
(mere…)
Subscribe - få opdateringer på tråden
Login
Login for at kommentere
8 Kommentarer
Ældste