Apple har solgt 400 millioner iPads
KORT NYT: Apple offentliggjorde ved deres iPad Pro-event, at de nu i alt har rundet 400 millioner, solgte eksemplarer af de forskellige iPad modeller.
Apple har offentliggjort deres to nyeste iPad Pro modeller med 11 tommer og en 12,9 tommer LCD-skærm.
- Apple genopfinder iPad Pro – farvel hjemknap og jackstik
Men foruden to nye iPad modeller, så kunne Apples topchef Tim Cook også fortælle, at der er nu, i alt er solgt over 400 millioner eksemplarer af de forskellige iPad modeller.
Tim Cook benyttede også muligheden for, at vise hvordan salget af iPads er i forhold til ”notebooks” fra de forskellige andre producenter, som HP, Lenovo, Dell, Asus, Acer, Samsung, Huawei og Microsoft.
Mere til historien
iPad Pro fås i en udgave med op til 1 TB hukommelse.
Apple er rigtigt gode til, at få brugerne til at opdatere deres enheder. Her er de nyeste officielle tal fra Apple.
(mere…)Få ergonomiske møbler fra AJprodukter.dk til at lindre ømhed i ryg, nakke og skuldre. Skab den perfekte arbejdsstation til din tablet.
(mere…)Apple har netop udsendt en lille softwareopdatering til Apple Watch, som kommer med fejlrettelser.
(mere…)TEST: Lyden fra Apple HomePod er rigtig god, men Siri og multiroom er noget rod.
(mere…)Apple har netop udsendt invitationerne til deres årlige udviklerkonference, hvilket afslører datoen for, hvornår vi får et smugkig på iOS 17.
(mere…)Doros kernebrugere – generelt brugere med funktionsnedsættelse – er i målgruppen for Apples nye redesignede apps og brugerflade.
(mere…)
Subscribe - få opdateringer på tråden
Login
Login for at kommentere
8 Kommentarer
Ældste