Apple har solgt 400 millioner iPads
KORT NYT: Apple offentliggjorde ved deres iPad Pro-event, at de nu i alt har rundet 400 millioner, solgte eksemplarer af de forskellige iPad modeller.
Apple har offentliggjort deres to nyeste iPad Pro modeller med 11 tommer og en 12,9 tommer LCD-skærm.
- Apple genopfinder iPad Pro – farvel hjemknap og jackstik
Men foruden to nye iPad modeller, så kunne Apples topchef Tim Cook også fortælle, at der er nu, i alt er solgt over 400 millioner eksemplarer af de forskellige iPad modeller.
Tim Cook benyttede også muligheden for, at vise hvordan salget af iPads er i forhold til ”notebooks” fra de forskellige andre producenter, som HP, Lenovo, Dell, Asus, Acer, Samsung, Huawei og Microsoft.
Mere til historien
iPad Pro fås i en udgave med op til 1 TB hukommelse.
Apple har netop offentliggjort datoen for dette års WWDC, men det er ikke nok, da rygterne svirrer om kommende funktioner i iOS 17.
(mere…)Nu ved vi, hvornår der skal sættes kryds i kalenderen, hvis du vil følge WWDC 2023-keynoten.
(mere…)GUIDE: En billig iPhone kan være en brugt iPhone. Læs her hvad du skal tænke over, før du køber en brugt iPhone.
(mere…)Apple har netop frigivet nye software til Apple Watch, som løser en træls fejl på vækkeurs-funktionen.
(mere…)Apple har netop udsendt nye softwareopdateringer. Tjek din iPhone, Apple Watch og dine andre Apple-dimser.
(mere…)RYGTE: Apple har endnu ikke sendt invitationerne ud, men rygterne svirrer om, hvornår Apple vil afholde deres årlige udviklerkonference.
(mere…)
Subscribe - få opdateringer på tråden
Login
Login for at kommentere
8 Kommentarer
Ældste