Se mine billeder fra Sony Xperia XZ3

GALLERI: Se de billeder jeg selv har taget med Sony Xperia XZ3 – uden redigering.

Sony Xperia XZ3 har begejstret flere anmeldere – inklusive mig selv. Jeg tror, at mange er blevet både overraskede og glade for, at Sony endelig har skabt en seriøs konkurrent til særligt Galaxy S-telefonerne fra Samsung.

– Dette skal du vide før du køber Sony Xperia XZ3

Kameraet er et af de vigtigste parametre, når der skal vælges en smartphone. Et godt, eller som minimum fornuftigt, kamera, er for mange noget der for alvor gør en forskel.

Herunder har jeg samlet nogle af de billeder, som jeg selv har taget med Sony Xperia XZ3. Du får altså ikke en række polerede billeder, der er taget under optimale forhold. Der er tale om hverdagsbilleder, som du selv kan genskabe med denne telefon.

Billederne synes jeg er rigtig fine. Under ekstremt udfordrende lysforhold bliver billederne desværre ikke helt skarpe, og der ses en del billedstøj. Bruger du fotolys er lyset dog betydeligt kraftigere fra Xperia XZ3 end hvad jeg har set på iPhone Xs Max.

ANMELDELSE: Læs min test af Sony Xperia XZ3

Bedøm selv resultaterne herunder.

Billeder fra Sony Xperia XZ3

Lowlight billeder

Mere til historien

Hvis du stadig er i tvivl om hvorvidt Sony Xperia XZ3 er den rigtige smartphone for dig, så læs også artiklen To Sony or not to Sony.

Subscribe - få opdateringer på tråden
Notify of
3 Kommentarer
Ældste
Nyeste
Android 17 giver Sony Xperia to markante nyheder

Android 17 gør udvalgte Xperia-modeller mere anvendelige på tværs af mobil og computer. Men de største funktioner er forbeholdt Sonys dyrere topmodeller.

(mere…)
Prisen rammer 33.000 kroner: Hvem i alverden køber denne nye Walkman?

Sony har opdateret sine dyreste Walkman-afspillere. Topmodellen koster næsten 33.000 kroner, mens den billigste af de to nye modeller står til 15.490 kroner.

(mere…)
Sony bryder løfte til Xperia 10 VI-ejere: Android 17 droppes

Sony havde lovet tre års systemopdateringer til Xperia 10 VI, men Android 17 bliver alligevel ikke sendt ud til modellen.

(mere…)
Sony lancerer tre nye trådløse hovedtelefoner

Sony udvider sortimentet med tre nye trådløse hovedtelefoner. Priserne starter ved 399 kroner.

(mere…)
Sony lancerer GTA VI-controller – men kommer den til Danmark?

Sony lancerer to limited edition DualSense-controllere til Grand Theft Auto VI. De kommer i sort og hvid, men Danmark er ikke blandt de lande, hvor Sony har annonceret direkte forudbestilling.

(mere…)
Oppo kan blive først med tre 200 MP-kameraer i én smartphone

Oppo Find X10 Pro Max rygtes til at få tre separate 200 megapixel-kameraer. Hvis oplysningerne holder stik, kan det blive en ny rekord i smartphonebranchen.

(mere…)
Kom et skridt foran
Vil du være fuldt opdateret på de seneste nyheder, anmeldelser samt trends og tendenser i mobilbranchen? Få de seneste vurderinger først i vores nyhedsbrev.
Gå til tilmeldingssiden
Vi dækker teknologi – fra telefoner og tablets over smarthome og smartwatches til hjemmeelektronik og elbiler. Vi skriver nyheder, baggrundshistorier og guides, men udgiver også podcasts og videoer. Vores ambition er at være din foretrukne kilde til viden om en teknologi, der har afgørende betydning for os alle.
© 2026 MereMobil.dk. Alle rettigheder forbeholdt.
magic-wandarrow-right-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram