iOS 9.1 nu tilgængelig for udviklere
Kort nyt: Apple annoncerede i går datoen til frigivelsen af iOS 9 til offentligheden, samtidig frigav de også iOS 9.1 Beta til udviklerne.
Apple afholdt i går deres store ”Hey Siri”-event, der bød på to nye iPhones, en iPad Mini 4, en iPad Pro og et nyt Apple TV. Derudover fortalte Apple også, at iOS 9 frigives til offentligheden onsdag den 16. september 2015.
– Her er iPhone 6S og iPhone 6S Plus
Men der er også mere i godteposen fra Apple, for udviklerne kan nu downloade iOS 9.1 Beta. Det skriver The Verge.com.
Det er endnu uvist, hvad iOS 9.1 bringer til platformen, men der vil helt sikkert være fejlrettelser og forbedringer med opdateringen.
Mere til historien
iOS 9 er den første version af softwaren, som Apple har haft frigivet til offentligheden i beta-version, da de i juli måned var klar med iOS 9 public beta.
Apple har annonceret, at deres driftdirektør (COO) overdrager sin rolle og senere på året går på pension.
(mere…)For første gang i lang tid har Apple fremgang på det kinesiske marked.
(mere…)Det rygtes, at den kommende iPhone 17 Air vil få en farve, som Apple ikke tidligere har brugt på deres produkter.
(mere…)KORT NYT: Flere Google Pixel-brugere rapporterer om langsom opvågning fra låseskærmen på Android 16.
(mere…)Hvad kan vi forvente af en MacBook med A18 Pro-chip?
(mere…)En simpel, men smart funktion er på vej til Apple Watch.
(mere…)
Subscribe - få opdateringer på tråden
Login
Login for at kommentere
0 Kommentarer
Ældste