Apple udsender iOS 8.1-opdateringen den 20. oktober
Præcis som rygtebørsen har forudsagt så kommer iOS 8.1-opdateringen til offentligheden på mandag den 20. oktober.
Opdateringerne ”vælter” ud fra Apple for tiden og helt som rygtebørsen har forudsagt tidligere på måneden, så er iOS 8.1 tilgængeligt til offentligheden fra mandag den 20. oktober.
– Apple Pay – mobilbetaling på Apples måde
iOS 8.1 åbner blandt andet op for mobilbetalingstjenesten Apple Pay for amerikanske iPhone 6-ejere.
Opdateringen byder dog også på andre nyheder og den bliver også tilgængelig for andre enheder end de nye iPhone-modeller.
– Apple Pay klar fra på mandag
Det ventes, at der er styr på opdateringen fra Apples side, så det ikke ender med de må trække den tilbage, som tilfældet var med iOS 8.0.1 opdateringen.
Mere til historien
Rygterne svirrer allerede om, at Apple også sideløbende arbejder på iOS 8.2 og iOS 8.3 opdateringen.
AirPods Pro 3 er stadig på tegnebrættet for 2025 – her er, hvad vi ved om de kommende in-ears fra Apple.
(mere…)Apples iPhone 16 var den mest solgte globalt i første kvartal af 2025.
(mere…)Apple er klar med betalingsløsningen Tap to Pay i Danmark.
(mere…)RYGTE: Apples ventede HomePad kan udkomme senere i år – hvis rygterne altså taler sandt.
(mere…)Der er mange rygter i gang om næste generation af AirTag. Måske lanceringen sker i nær fremtid.
(mere…)Rygterne svirrer om, at Apple måske vil lancere smartbriller i slutningen af næste år.
(mere…)
Subscribe - få opdateringer på tråden
Login
Login for at kommentere
0 Kommentarer
Ældste