Motorola på vej med Edge 50 Neo? 

KORT NYT: Rygterne svirrer om, at Motorola i slutningen af august vil lancere Moto Edge 50 Neo. 

Screenshot fra Motorolas teaser på X (Kilde: X)
Screenshot fra Motorolas teaser på X (Kilde: X)

Motorola lancerede sidste år i september deres Motorola Edge 40 Neo. Nu er tiden ved at være inde til efterfølgeren. 

Vi var på MereMobil.dk rigtigt glade for Edge 40 Neo.

TEST: Motorola Edge 40 Neo giver fuld valuta for pengene

Der har dog været stille omkring Edge 50 Neo, men Motorola har netop teaset for lanceringen af en ny smartphone den 29. august 2024. Der spekuleres derfor i om det er Edge 50 Neo.

Motorola Edge 50 bliver tyndeste “militær-telefon” nogensinde

På det sociale medie X har Motorola skrevet: -”Artistic elegance meets beautiful colors”. Det skriver GSMArena.com.

Disse ord blev også brugt i forbindelse med lanceringen af Edge 50-serien, hvilket også gør, at det endnu mere forventes at være Edge 50 Neo. 

MereMobil.dk holder dig opdateret, når der er noget officielt meldt ud fra Motorola. For vi mangler faktisk også Motorole Edge 50, så kan det være den?

Snart kommer den manglende Motorola-telefon

VIDEO: OnePlus Nord 3 vs. Motorola Edge 40 Neo

Mere til historien

Tilbage i juni måned skrev vi, at Motorola har meldt ud, at de satser mere på de nordiske lande i de kommende år.

Nye Samsung-konkurrenter: Motorola Razr 60 og Razr 60 Ultra

Razr-serien, Motorolas klaptelefoner, er nu opdateret.

(mere…)
Motorola Razr 60 Ultra: Det mener anmelderne

Motorola Razr 60 Ultra er i butikkerne. Vi har samlet nogle af anmeldelserne til dig.

(mere…)
Motorola Edge 60 Pro og Edge 60 er lanceret

Motorola har lanceret to nye interessante telefoner til under henholdsvis 4.000 og 5.000 kroner. De er i handlen i midten af maj.

(mere…)
Lækkede billeder viser Motorola Razr 60 før lancering

Motorola præsenterer deres nye klaptelefoner i morgen. Allerede nu er billederne ude. Se dem her.

(mere…)
Motorola afslører ny Razr-telefon i slutningen af april

Motorola teaser for lanceringen af en ny Razr-model i slutningen af april.

(mere…)
Motorola Edge 60 Fusion: Ny telefon med unik lærredsfinish

Denne telefon har et nyt spændende designudtryk.

(mere…)
Subscribe - få opdateringer på tråden
Notify of
0 Kommentarer
Ældste
Nyeste
Inline Feedbacks
Se alle kommentarer
Kom et skridt foran
Vil du være fuldt opdateret på de seneste nyheder, anmeldelser samt trends og tendenser i mobilbranchen? Få de seneste vurderinger først i vores nyhedsbrev.
Gå til tilmeldingssiden
Vi dækker teknologi – fra telefoner og tablets over smarthome og smartwatches til hjemmeelektronik og elbiler. Vi skriver nyheder, baggrundshistorier og guides, men udgiver også podcasts og videoer. Vores ambition er at være din foretrukne kilde til viden om en teknologi, der har afgørende betydning for os alle.
© 2025 MereMobil.dk. Alle rettigheder forbeholdt.
magic-wandarrow-right-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram