Apple Store er lukket – klargøring til dagens event

KORT NYT: Apple ventes at afsløre nye iPads og MacBooks til dagens event i Brooklyn. Og vanen tro er Apple Store nu lukket ned, mens der gøres klar med nye produkter.

Apple Store er lukket forud for iPad-event i oktober 2018 (Foto: MereMobil.dk)

Apple Store er lukket forud for iPad-event i oktober 2018 (Foto: MereMobil.dk)

Vanen tro har Apple ”sat papir for vinduerne” på Apple Store, så man ikke kan se de er ved at lægge de nye produkter online. Fremvisningen af de nye produkter på hjemmesiden er nemlig en realitet lige efter dagens event.

Apple lukker altid ned for deres online webshop inden de afholder event. Dette gøres, så de i ro og mag kan få de nye produkter på hjemmesiden, så den er fuldt opdateret og klar efter deres events.

Det ventes, at Apple i dag vil afsløre en eller to nye iPad modeller, samt nye MacBooks hvilket formentlig inkluderer en ny MacBook Air. Derudover kommer der måske også en ny Apple Pencil, Mac Mini og måske nye AirPods.

PODCAST: Hvorfor har Apple magten over os?

Eventen finder sted på Brooklyn Acedemy of Music, hvor også der afholdes teater, danse, musik og andre events.

MereMobil.dk holder dig opdateret på alle nyhederne. Er du interesseret i at følge eventen live, så kan du se livestreaming af den på Apples officielle hjemmeside.

Du kan læse mere om, hvad vi forventer Apple vil offentliggøre til dagens event.

Mere til historien

Det er anden gang i år, at Apple afholder et event udenfor Silicon Valley. Deres uddannelsesevent i marts måned blev afholdt i Chicago.

Irriterende reklamer på vej til Apple Maps?

Lige som det kendes fra Google Maps, så skulle Apple angiveligt også overveje at reklamer i Apple Maps. 

(mere…)
iPhone SE kan blive mere populær end tidligere

Der er store forventninger til den kommende iPhone SE, som ventes at blive offentliggjort onsdag den 19. februar.

(mere…)
Tim Cook bekræfter: Nyt Apple-produkt på vej

Tim Cook, Apples topchef, teaser for en ny lancering.

(mere…)
Apple TV+ er nu klar på Android

ENDELIG! Apple TV+ kan nu downloades på Android-smartphones og -tablets.

(mere…)
Vil have adgang til krypterede brugerdata hos Apple

Storbritannien ønsker adgang til Apple-brugeres krypterede oplysninger – minder om FBI-sagen

(mere…)
Flere annonceringer på vej fra Apple

Flere annonceringer ventes i de kommende dage, mens iPhone SE nu "er rykket" til næste uge.

(mere…)
Subscribe - få opdateringer på tråden
Notify of
0 Kommentarer
Ældste
Nyeste
Inline Feedbacks
Se alle kommentarer
Kom et skridt foran
Vil du være fuldt opdateret på de seneste nyheder, anmeldelser samt trends og tendenser i mobilbranchen? Få de seneste vurderinger først i vores nyhedsbrev.
Gå til tilmeldingssiden
Vi dækker den bærbare teknologi – smartphones, tablets, smartwatches, forbrugerstof og bringer baggrundshistorier og guides. MereMobil.dk har en ambition om at være den primære kilde at gå til, hvis du ønsker viden om branchen, der hver dag har enorm betydning for os alle.
© 2025 MereMobil.dk. Alle rettigheder forbeholdt.
magic-wandarrow-right-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram