Telia åbner for Eurosport Player til nedsat pris

KORT NYT: Telia har nu gjort det muligt for deres kunder, at tilvælge streamingtjenesten Eurosport Player til deres abonnement.

Eurosport Player

Eurosport Player

Det er ingen hemmelighed, at mange teleselskaber efterhånden gør noget for, at kunderne får noget med udover mobilabonnement. Det kan være alt fra musik- og  streamingtjenester til masser af udlandstelefoni.

Nu er Telia klar med en ny mulighed for deres kunder. Dette til trods for, at de tidligere i år droppede indholdspakkerne. Disse er tilbage nu.

Så du kan vælge Spotify, HBO Nordic og meget andet til dit abonnement – og nu også Eurosport Player.

LÆS OGSÅ: Telia: Du får fri data, men skal betale for Spotify

Eurosport Player giver dig mulighed for, at se Danmarks kvalifikationskampe til EM i fodbold, Premier League, dansk fodbold og Europa League. Derudover er der også en masse tennis (Grand Slam), Tour de France, Giro D’Italia og meget andet på Eurosport Player.

– ”Den almindelige markedspris for Eurosport Player 129 kroner om måneden. Men med et Telia One abonnement, der samtidig giver fri data i hele Norden, kan tjenesten tilkøbes for 50 kr. om måneden. Det er en besparelse på 79 kroner hver måned,” siger Gustav Berghog hos Telia i en pressemeddelelse.

Du kan læse mere om Telias tilvalg og priser på deres egen hjemmeside.

Mere til historien

Telia har iøvrigt nu også WiFi-opkald. Dette blev i løbet af sommeren lanceret i stilhed.

AirPods 4 for 0 kroner i en begrænset periode

Netop nu kan du tegne et mobilabonnement og modtage et sæt Apple AirPods 4. Tilbuddet gælder i en begrænset periode.

(mere…)
Apple TV+ får nyt navn

Apples streamingtjeneste Apple TV+ får et mindre navneskift – vil det skabe forvirring?

(mere…)
Champions League kan blive dyrere

Den største fodboldturnering for klubhold kan meget vel blive dyrere i fremtiden. Årsagen skal findes hos UEFA.

(mere…)
Nu er der mobilabonnementer til 17 kroner

Det er nu 17 år siden, at Oister åbnede på det danske marked. Det bliver fejret med priser på 17 kroner.

(mere…)
HBO Max hæver priserne – rammer også ‘halv pris resten af livet’-kunder

HBO hæver nu priserne - også for de kunder, som har "halv pris resten af livet". Se de nye priser her.

(mere…)
Disney+ ændres den 8. oktober

Disney+ foretager en rebranding på det danske marked fra en 8. oktober. 

(mere…)
Subscribe - få opdateringer på tråden
Notify of
3 Kommentarer
Ældste
Nyeste
Inline Feedbacks
Se alle kommentarer
Kom et skridt foran
Vil du være fuldt opdateret på de seneste nyheder, anmeldelser samt trends og tendenser i mobilbranchen? Få de seneste vurderinger først i vores nyhedsbrev.
Gå til tilmeldingssiden
Vi dækker teknologi – fra telefoner og tablets over smarthome og smartwatches til hjemmeelektronik og elbiler. Vi skriver nyheder, baggrundshistorier og guides, men udgiver også podcasts og videoer. Vores ambition er at være din foretrukne kilde til viden om en teknologi, der har afgørende betydning for os alle.
© 2025 MereMobil.dk. Alle rettigheder forbeholdt.
magic-wandarrow-right-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram