Apple Music har nu 27 millioner brugere
KORT NYT: Apple fortalte i går, at deres musiktjeneste Apple Music nu har 27 millioner betalende brugere.
Apple fortalte på scenen til åbningskeynoten på WWDC, at der nu er 27 millioner betalende brugere på Apple Music. Det er en stigning på omkring 7 millioner brugere siden december måned.
– iOS 11 – alt du skal vide om den store opdatering
Til sammenligning meddelte konkurrenten Spotify i marts, at de har 50 millioner betalende brugere foruden en masse gratis brugere.
– Her er HomePod – Siri højttaleren fra Apple
Apple Music blev lanceret i sidste del af 2015 og fik en større ”overhaling” på design m.v. sidste år.
Mere til historien
Når Apple frigiver iOS 11 så bliver det også med en redesignet App Store, som minder om Apple Music på opbygningen og designet.
Læs også:
– Vælg det bedste Live Photo-billede med iOS 11
Vi forventer snart at få nye AirPods Pro at se. Vi har samlet op på rygterne, så du kan læse, hvad du skal forvente.
(mere…)RYGTE: Noget tyder på, at iPhone 17-serien kun vil have eSIM i flere lande, herunder EU-lande.
(mere…)Så er det officielt. Apple er klar med datoen for september-eventet, hvor vi blandt andet forventer nye iPhones.
(mere…)Det tyder ikke på, at Apple er på vej med ny generation af AirPods Max i nær fremtid.
(mere…)RYGTE: Et Apple Watch med Touch ID er spottet i interne koder hos Apple og kan være på vej næste år.
(mere…)Apple har i seneste betaversion af iOS 26 introduceret en ny hurtigere app-animationsstil.
(mere…)
Subscribe - få opdateringer på tråden
Login
Login for at kommentere
0 Kommentarer
Ældste