Se Apples præsentation af iPhone 6 og Apple Watch
Apple præsenterede i går et par nye produkter, der inkluderede to nye iPhones, et smartwatch og en mobilbetalingstjeneste. Se eller gense præsentationen.
Da Apple i går havde indkaldt verdenspressen til lanceringen af en række spændende nye ting, så vandt spændingen og nysgerrigheden alligevel. Apple havde få minutter inde i præsentationen allerede løftet sløret for de to nye iPhone-modeller.
– Apple har lanceret iPhone 6 og iPhone 6 Plus
Men det var ikke alt – Apple havde mere i ærmet. Det blev også til en mobilbetalingsløsning, samt det kommende smartwatch Apple Watch.
Apple sendte gårsdagens præsentation live i går aftes.
Mere til historien
Du kan se priserne på de to nye iPhone-modeller her.
AirPods Pro 3 er stadig på tegnebrættet for 2025 – her er, hvad vi ved om de kommende in-ears fra Apple.
(mere…)Apples iPhone 16 var den mest solgte globalt i første kvartal af 2025.
(mere…)Apple er klar med betalingsløsningen Tap to Pay i Danmark.
(mere…)RYGTE: Apples ventede HomePad kan udkomme senere i år – hvis rygterne altså taler sandt.
(mere…)Der er mange rygter i gang om næste generation af AirTag. Måske lanceringen sker i nær fremtid.
(mere…)Rygterne svirrer om, at Apple måske vil lancere smartbriller i slutningen af næste år.
(mere…)
Subscribe - få opdateringer på tråden
Login
Login for at kommentere
0 Kommentarer
Ældste