Apples AirPods når alligevel julehandlen
KORT NYT: AirPods fra Apple når lige akkurat at blive klar til den vigtige julehandel.
Efter en forsinkelse i forhold til den oprindelige lanceringsplan er Apple blevet klar med AirPods til julehandlen. Det oplyses i en pressemeddelelse.
AirPods kan bestilles fra i dag den 13. december 2016 og leveres i kommende uge. Den danske pris er sat til 1.379 kroner, oplyser Apple.
Tidligere har Wall Street Journal skrevet, at forsinkelsen er sket på grund af en teknisk fejl. Der var tilsyneladende problemer med kommunikationen mellem enhederne og AirPods. Det må vi så formode er løst nu.
Apple har ikke selv oplyst noget om årsagen til forsinkelserne.
Mere til historien
Oprindeligt skulle AirPods have været i butikkerne fra september. Senere oktober. Men nu er december så altså der hvor sagen er endt.
Apples iCloud Private Relay skal skjule din IP-adresse, men sikkerhedsforskere har fundet en fejl, der kan afsløre den for hjemmesider.
(mere…)Du har måske styr på skærm, tastatur, mus og headset, men kontorstolen er ofte hjemmearbejdspladsens svageste led. Her er justeringerne, du bør kigge efter.
(mere…)Kampen mod en bagdør i iCloud fortsætter efter at Apple har indsendt en ny klage.
(mere…)RYGTE: Apple kan være tæt på at præsentere et nyt sæt AirPods med indbyggede sensorer, der skal bruges til Siri, Visual Intelligence og AI-funktioner.
(mere…)Om lidt over et år fylder iPhone 20 år og det betyder en jubilæumsmodel med store nyheder.
(mere…)RYGTE: Den længe ventede Home Hub får måske snart en lancering.
(mere…)
Subscribe - få opdateringer på tråden
Login
Login for at kommentere
0 Kommentarer
Ældste


