Apple sætter dato på Macbook event
KORT NYT: I slutningen af oktober er Apple klar på scenen med nye produkter.
Støjen efter iPhone 7 og iOS 10 eventen har efterhånden lagt sig, men Apple er ikke færdige med at præsentere produkter og nyheder i år.
Der er nu udsendt presseinvitationer til den næste presseevent. Det bliver torsdag den 27. oktober 2016.
På det eneste har der været en del rygter om nye Macbooks. Blandt andet om en ny tilgang til stikkene. En ny Macbook Pro vil, ifølge rygterne, komme med USB Type-C tilslutning og uden MagSafe ladestikket.
Der bliver sandsynligvis livestream fra eventen i Cupertino, men dette er dog ikke bekræftet endnu.
Virkelighedstjek af iPhone 7
Mere til historien
I år er det 10 år siden, at Apple præsenterede den første Macbook Pro.
Rygterne svirrer om, at Apple vil ændre lanceringstidspunkterne for deres iPhone-modeller og dele dem ud på året i stedet.
(mere…)Det kommende Apple Watch SE kan få nye skærmstørrelser, hvis de seneste rygter holder stik.
(mere…)RYGTE: Vi nærmer os snart en milepæl, når det gælder iPhones, og store ændringer kan være på vej til netop den model.
(mere…)KORT NYT: iPhone 16e klarer sig bedre end forgængeren, men tallene skal tages med et gran salt.
(mere…)Både Apple og Meta har fået milliardstore bøder af EU for overtrædelse af Digital Markets Act (DMA).
(mere…)Forbruget af strøm hos Apple danske datacenter er virkelig højt – og stiger.
(mere…)
Subscribe - få opdateringer på tråden
Login
Login for at kommentere
0 Kommentarer
Ældste