Apple udsender iOS 9.1 beta 4
KORT NYT: Apple har netop udsendt den fjerde version af iOS 9.1 af de registrerede udviklere og testere af Apples public beta.
Den fjerde version af betaudgaven af iOS 9.1 er netop blevet frigivet af Apple til de registrerede udviklere og testere af Apples public beta. Det skriver MacRumors.com.
Det er kun en uge siden, at de frigav den tredje betaversion – samtidig med iOS 9.0.2.
iOS 9.1 kommer med en række nye features og kompatibilitets muligheder til de kommende Apple produkter, som fjerde generation af Apple TV og den nye store 12.9 tommer iPad Pro.
– iOS 9.1 indeholder nye emoji’s
Det er endnu uvist, hvornår iOS 9.1 vil blive frigivet i den endelige version til offentligheden, men meget tyder på, at det kunne blive i løbet af oktober måned i forbindelse med salgsstarten af det nye Apple TV.
Mere til historien
Apple har også frigivet den tredje betaversion af deres tvOS.
Apple har frigivet iOS 18.4 efter en længere beta-periode.
(mere…)Det ventes, at Apple får sat turbo på sundhedsfunktionerne i en kommende iPhone-opdatering.
(mere…)Her er hvad vi forventer af Apples store juni-event
(mere…)Apple bringer nu deres avancerede høreapparats-funktioner til endnu flere lande.
(mere…)Apple er klar med datoerne for den årlige udviklerkonference, hvor vi normalt får smugkig på kommende hard- og software.
(mere…)Nu kan DJ’s få adgang til Apple Music direkte fra DJ-software og pulte. Initiativet hedder ”DJ med Apple Music”.
(mere…)
Subscribe - få opdateringer på tråden
Login
Login for at kommentere
1 Kommentar
Ældste