LG G2 opdateres med Android Lollipop
Kort nyt: Nu kan du hente Android 5.0.1 til LG G2.
Under sloganet ”Learning from you” blev LG G2 introduceret i august 2013. Her mange måneder senere er der gode nyheder til den aldrende topmodel.
Ved introduktionen kørte LG G2 med styresystemet Android 4.2.2. Jelly Bean, men det fornyes nu til Android 5.0.2 Lollipop. Det bekræfter LG overfor MereMobil.dk.
Opdateringen hentes og installeres via LG PC Suite og ikke om en Over The Air opdatering. Du kan læse mere om opdateringsværktøjet på LGS supportside.
Mere til historien
LG G2 landede hos Verizon i USA, som det første sted, den 12. september 2013. Dagen efter fulgte AT&T.
Hvis du har oplevet fejl eller problemer med iOS 26.0 på din iPhone, så kan en ny softwareopdatering måske afhjælpe problemerne.
(mere…)Apple har udgivet den første betaversion af iPhone-opdateringen iOS 26.1. Der er gode nyheder til os i Danmark.
(mere…)Samsung har startet den officielle udrulning af One UI 8 til en række Galaxy-enheder. Se hvilke her.
(mere…)Hvis du oplever, at din iPhone bruger mere strøm end normalt efter den nye iOS 26-opdatering, så er der ikke nødvendigvis grund til panik.
(mere…)Udrulningen af One UI 8 begynder snart, men nogle modeller må vente et par måneder.
(mere…)Vi har samlet et overblik over alle nyheder om iOS 26 i denne artikel, så du ved, hvad du kan se frem til.
(mere…)
Subscribe - få opdateringer på tråden
Login
Login for at kommentere
7 Kommentarer
Ældste