Google I/O: Se åbningskeynoten her
Google åbner i dag deres udviklerkonference, Google I/O, og som altid er der store forventninger til åbningskeynoten. Du kan følge den direkte.
For mindre end en måned siden afholdte Apple deres årlige udviklerkonference WWDC, og nu er turen kommet til Googles I/O.
Der er store forventninger til denne event, hvor rigtig mange håber på, at Google vil løfte sløret for Android 5.0, samt en masse andre spændende ting. Du kan læse mere omkring, hvilke forventninger vi har til eventen her.
Keynoten afholdes klokken 9 lokal tid, hvilket svarer til klokken 18.00 dansk tid.
Du kan følge eventen direkte blot ved at følge dette link til Googles eget stream fra keynoten.
Mere til historien
Da Apple afholdte deres udviklerkonference i starten af juni, løftede de sløret for den kommende iOS 8, samt OS X Yosemite. Disse kan du læse mere om her.
Google krydser lige nu fingrene for, at det går bedre denne gang med opdateringen til Android 14 på Chromecast med Google TV.
(mere…)RYGTE: Når de kommende Google Pixel 10-telefoner lanceres, skulle det blandt andet være med flere forbedringer til skærmen.
(mere…)(mere…)Ny opdatering åbner for trådløs fildeling mellem iPhone og Android.
SE LISTEN: Motorola har meldt ud, hvilke af deres telefoner, som vil modtage Android 16-opdateringen.
(mere…)Google er klar med Android 16 og udrulningen starter nu officielt til de første telefoner.
(mere…)
Subscribe - få opdateringer på tråden
Login
Login for at kommentere
0 Kommentarer
Ældste