Huawei holder event i maj – Ascend P7?
Mobilproducenten Huawei har indkaldt pressen til event i Paris den 7. maj og rygterne går på det er præsentationen af Ascend P7, vi kan vente.
Allerede op til Mobile World Congress var der mange rygter og spekulationer om Huawei Ascend P7, men disse har fået nyt liv. I går viste Intomobile.com lækkede billeder af modellen, og nu har Huawei altså udsendt invitationer til en event i Paris den 7. maj.
– Huawei Ascend P7 udeblev på Mobile World Congress
Det er websiten GSMArena.com, der skriver Huawei har udsendt præsentationer.
Ascend P7 ventes at komme med en 5 tommer Full HD-skærm, 1.6 GHz quad-core processor, 2GB RAM, 16GB intern hukommelse med mulighed for udvidelse via microSD-kort, 13 megapixels kamera, 8 megapixels frontkamera og et batteri på 2.460 mAh.
Mere til historien
Under Mobile World Congress præsenterede Huawei smartphonen Ascend G6.
Her er verdens første kommercielle smartphone, der folder i tre led. Huawei står bag.
(mere…)Kraftig støjreduktion og avanceret lydteknologi skal være med til at sælge Huaweis nyeste headset til de krævende musikelskere.
(mere…)KORT NYT: Vi har set adskillige foldbare telefoner de seneste år, men en trefoldbar enhed er noget nyt – indtil nu.
(mere…)Samarbejdet mellem Seres og Huawei går rigtig godt og de sælger biler som aldrig før på det kinesiske marked.
(mere…)Samsung havde førstepladsen i 4. kvartal på markedet for foldbare smartphones, men det ligner at Huawei overhaler i 1. kvartal.
(mere…)Trods slutspurt på de nyere markeder, vil der forlade færre smartphones fra fabrikkerne i år, vurderer analysefirma.
(mere…)
Subscribe - få opdateringer på tråden
Login
Login for at kommentere
0 Kommentarer
Ældste