Tvillingerne & Julemanden – download applikationen
Du kan downloade applikationen, Tvillingerne & Julemanden, som giver liv til ”lågekalender” i Apples App Store.
TV2 viser i år, Tvillingerne & Julemanden, som årets familiejulekalender, og her bruges teknologien augmented reality. Dette betyder, at årets ”lågekalender” til Tvillingerne & Julemanden kan vækkes til live via applikationen på din iOS-enhed.
Så har du købt ”lågekalenderen”, som kan købes i dagligvarebutikker og lignende, så har du altså muligheden for også at åbne de digitale låger. Du møder Nicolas, bag ”de digitale låger” og han vil hver dag fortælle, hvad han oplever frem til juleaften.
Overskuddet af salget for ”lågekalenderen” går til julemærkehjem.
Du kan downloade applikationen gratis i Apples App Store.
KORT NYT: Den indvendige skærm på iPhone Duo har et udskifteligt lag folie, som Apple kan udskifte ved behov.
(mere…)Analysehuset Counterpoint Research spår, at Apple kan nå at sælge omkring 6 millioner eksemplarer af den nye iPhone Duo inden udgangen af 2026. Flaskehalse i produktionen kan dog spænde ben.
(mere…)TIP: Batteriet er en af de dele i din iPhone, der slides mest med tiden. Her kan du se, hvordan du passer bedst på det – og hvornår et batteri kan være unormalt slidt.
(mere…)Apple har udsendt iOS 27.0.1, som retter Face ID-fejlen, der kunne få iPhone 18 Pro og iPhone 18 Pro Max til at fryse og genstarte.
(mere…)Apple går en travl oktober i møde. Måneden byder på lanceringen af den foldbare iPhone Duo, en række rygtede hardwarenyheder samt både iOS 27.1 og iOS 27.2.
(mere…)KORT NYT: Apple er klar med watchOS 27.0.1 til de nye ure. Nyheden i opdateringen er et fiks til genstartsproblemet.
(mere…)
Subscribe - få opdateringer på tråden
Login
Login for at kommentere
0 Kommentarer
Ældste


