Android 4.4.3 opdateringen udrulles nu til Nexus
Den nyeste Android-version hedder Android 4.4.3 og er nu i gang med at blive udrullet til de første enheder – i første omgang Nexus 7.
Den nyeste Android-version er på trapperne og netop nu er udrulningen i gang til de første enheder, der vanen tro er Nexus-enheder. Der er dog i første omgang kun tale om Nexus 7 2013 (wifi-version). Det skriver Androidpolice.com.
– Android 4.4 KitKat skal gøre op med fragmenteringen
Opdateringen kan downloades OTA på Nexus 7 2013 (wifi-versionen), hvornår den kommer til flere Nexus-enheder er uvist.
Designmæssigt er der ikke sket det store fra Android 4.4.2, dog er der få steder, hvor designet har fået et nyt look. Ellers byder opdateringen på forbedringer og fejlrettelser.
Mere til historien
Ifølge den seneste opgørelse, så har Android 4.4 KitKat 8,5 procent af Android-markedet. Denne ventes dog at stige til næste opgørelse.
Det er snart slut med Google Assistant i bilen. Når Android Auto 14 kommer, så er det Gemini, at du skal tale med.
(mere…)Samsung tester lige nu den næste store opdatering til Galaxy S24-serien.
(mere…)Adobe Photoshop er nu tilgængelig på iPhone udrullet til iOS, men hvad med Android?
(mere…)Qualcomm vil give mulighed for, at flere Android-telefoner kan opdateres i længere tid.
(mere…)ENDELIG! Apple TV+ kan nu downloades på Android-smartphones og -tablets.
(mere…)Googles værktøj til forældrestyring af apps og begrænsninger på Android-enheder kommer i en opdateret udgave.
(mere…)
Subscribe - få opdateringer på tråden
Login
Login for at kommentere
1 Kommentar
Ældste