Telmore: Plenti kopierer vores koncept
KORT NYT: Telmore mener, at Plenti kopierer konceptet Telmore Play.
Plenti får kritik af Telmore i Børsen. Telmore beskylder konkurrenten for at kopiere konceptet omkring Telmore Play, der baserer sig på underholdningstilbud som en del af telefonabonnementet.
– ”Plenti forøger i høj grad at kopiere vores koncept,” siger adm. direktør i Telmore, Jens Grønlund Nielsen, til Børsen.
Peter Mægbæk, medstifter af Plenti, mener, at Telmore har stået stille i flere år. Mægbæk synes Plenti har et stærkere produkt end Telmore.
Mere til historien
Telmore Play koster i premiumudgaven 249 kroner mens Plentis store pakke har en pris på 199 kroner om måneden.
Sommerferien venter lige om hjørnet og du kan lige nu få godt med data – både i Danmark og EU til skarpe priser.
(mere…)DukaTALE markerer 10 år på det danske mobilmarked med nye, enkle abonnementer og skarpe intropriser på data og fri tale.
(mere…)OVERBLIK: Teleselskaberne underbyder hinanden på livet løs med fri data, streaming og introduktionstilbud helt ned til 11 kroner. Gør et kup og se det opdaterede overblik over de billigste mobilabonnementer lige nu.
(mere…)Priserne stiger overalt, men lige nu kan du få et stærkt mobilabonnement på Danmarks bedste netværk til kun 11 kroner i to måneder – og som bonus får du fri data hele sommeren.
(mere…)Er din mobilregning løbet løbsk? Eesy går nu til angreb på priserne med et tilbud: Fri data og fri tale for under 50 kroner de første to måneder.
(mere…)Vil du spare 75 procent på mobilabonnementet, så er det sidste chance. Der er også andre gode rabatter. Det skarpe tilbud forsvinder meget snart.
(mere…)
Subscribe - få opdateringer på tråden
Login
Login for at kommentere
23 Kommentarer
Ældste


