Samsung og Sony teaser for nye produkter

VIDEO: Samsung har Sony har lagt teasere ud på YouTube, som skal skabe opmærksomhed forud for produktpræsentationerne i næste uge.

I kommende uge åbner den store elektronikmesse IFA i Berlin. Begivenheden dækker vi på MereMobil.dk med livechat, web-TV og artikler, om de forventede mange nye lanceringer.

Producenterne er også begyndt at gøre klar til IFA. Senest har både Samsung, Sony og Asus lagt teaservideoer ud på YouTube, der skal skærpe interessen for lanceringerne.

Herunder kan du se et par af videoerne. Mest konkret er Asus som lancerer et smartwatch med navnet Asus ZenWatch.

Fra onsdag den 3. september skal du sætte kryds i kalenderen for der går det løs. Sony og Samsung holder pressemøder onsdag mens Microsoft og Huawei er klar om torsdagen.

Se teaservideoer

https://www.youtube.com/watch?v=kajjMuZx8nY

https://www.youtube.com/watch?v=Oxp8TeXwJxw&index=2&list=UUWwgaK7x0_FR1goeSRazfsQ

Mere til historien

Nyhederne slutter ikke med IFA. Tirsdag den 9. september holder Apple nemlig pressemøde. Her forventes iPhone 6 at blive præsenteret.

Måske udkommer Galaxy S26 Edge alligevel

RYGTE: Måske får Samsungs tynde Edge-telefon lov til at overleve.

(mere…)
Et kig på Samsung TriFold

Samsung har angiveligt fremvist deres kommende TriFold-model under et arrangement i Sydkorea.

(mere…)
Samsung lancerer Apple Vision Pro konkurrent

Samsung har lanceret deres længe ventede Galaxy XR Mixed Reality-headset til en noget lavere pris end Apple Vision Pro.

(mere…)
Galaxy S26-serien kan få voldsom chip

RYGTE: Den kommende Samsung Galaxy S26-serie får måske Samsungs egen chip med voldsom performance.

(mere…)
Samsung dropper Galaxy Edge-serien

Samsung har angiveligt besluttet at trække stikket på sin Galaxy Edge-serie.

(mere…)
Samsung Bespoke AI Jet Ultra – ledningsfri støvsuger med AI | TEST

ANMELDELSE: AI er en gimmick og tømningsstationen et skrummel, men Bespoke AI Jet Ultra er en utrolig effektiv ledningsfri støvsuger.

(mere…)
Subscribe - få opdateringer på tråden
Notify of
0 Kommentarer
Ældste
Nyeste
Inline Feedbacks
Se alle kommentarer
Kom et skridt foran
Vil du være fuldt opdateret på de seneste nyheder, anmeldelser samt trends og tendenser i mobilbranchen? Få de seneste vurderinger først i vores nyhedsbrev.
Gå til tilmeldingssiden
Vi dækker teknologi – fra telefoner og tablets over smarthome og smartwatches til hjemmeelektronik og elbiler. Vi skriver nyheder, baggrundshistorier og guides, men udgiver også podcasts og videoer. Vores ambition er at være din foretrukne kilde til viden om en teknologi, der har afgørende betydning for os alle.
© 2025 MereMobil.dk. Alle rettigheder forbeholdt.
magic-wandarrow-right-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram