Nu kommer den fede sorte udgave af OnePlus Open

Hold inde med bestillingen af OnePlus Open hvis det er den sorte farve, der tænder dig.

OnePlus Open Voyager Black
Dette er OnePlus Open i Voyager Black (Foto: OnePlus)

I starten var det meldingen, at OnePlus Open kun kom til Danmark i den grønne farve Emerald Dusk, selvom andre markeder fik den lidt mere eksklusive sorte variant.

Nu er der gode nyheder, hvis du ønsker dig den sorte foldbare telefon fra OnePlus. Nu fortæller OnePlus nemlig, at den sorte med navnet ”Voyager Black” alligevel kommer inden for de danske grænsebomme.

I starten kan OnePlus Open (i farven Voyager Back) købes i OnePlus’ egen webshop. Desuden får Telia og Call Me også den sorte variant af Open. Hvornår telefonen lander her, kan producenten ikke oplyse på nuværende tidspunkt.

Ifølge de oplysningerne vi fik omkring lanceringen, så kommer der flere forhandlere og teleselskaber med på listen over salgskanaler. Det sker den 30. november 2023. Allerede nu kan telefonen købes hos ProShop.

Begge farvevarianter af OnePlus Open kommer med 16 GB RAM og 512 GB lagerplads.

Her kan du læse min anmeldelse af OnePlus Open.

FORDELE VED EN FOLDBAR: Fordelene ved en foldbar telefon inkluderer en større skærm, som er fantastisk til at se videoer og serier. Personligt har jeg fundet, at den største fordel er muligheden for at læse længere tekster og artikler, da det større overblik giver mere ro. Videoredigering er også ideelt på en større skærm. Hvis du arbejder med dokumenter eller tegninger, vil du også sætte pris på muligheden for at “folde ud”.

Første kig på OnePlus Open

I denne video kommer du tæt på OnePlus Open og mine første indtryk.

Mere til historien

OnePlus Open er en europæisk version af Oppo Find N3.

iPhone Fold vil bruge Samsung-skærme

RYGTE: Når Apples kommende foldbare iPhone udkommer, ventes det at blive med en skærm fra Samsung Display.

(mere…)
Motorola afslører ny Razr-telefon i slutningen af april

Motorola teaser for lanceringen af en ny Razr-model i slutningen af april.

(mere…)
Analytiker: Foldbar iPad er på vej tidligere end forventet

Apple har angiveligt rykket lanceringen af deres kommende foldbare iPad frem.

(mere…)
OnePlus Watch 3 endelig klar i handlen

OnePlus ændrede salgsstarten af OnePlus Watch 3 grundet en stavefejl. Nu er fejlen rettet og OnePlus Watch 3 er i butikkerne.

(mere…)
Nye detaljer om Samsung Galaxy Z Fold7

Den kommende Samsung Galaxy Z Fold7 har fået lækket flere af sine opgraderinger. Her er et overblik.

(mere…)
OnePlus 13T kan få en “smart knap”

Det er ingen hemmelighed, at OnePlus vil droppe deres Alert Slider, men måske kan erstatningen være lige så interessant?

(mere…)
Subscribe - få opdateringer på tråden
Notify of
0 Kommentarer
Ældste
Nyeste
Inline Feedbacks
Se alle kommentarer
Kom et skridt foran
Vil du være fuldt opdateret på de seneste nyheder, anmeldelser samt trends og tendenser i mobilbranchen? Få de seneste vurderinger først i vores nyhedsbrev.
Gå til tilmeldingssiden
Vi dækker teknologi – fra telefoner og tablets over smarthome og smartwatches til hjemmeelektronik og elbiler. Vi skriver nyheder, baggrundshistorier og guides, men udgiver også podcasts og videoer. Vores ambition er at være din foretrukne kilde til viden om en teknologi, der har afgørende betydning for os alle.
© 2025 MereMobil.dk. Alle rettigheder forbeholdt.
magic-wandarrow-right-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram